ANTRESOLA

Dla antresoli najlepiej sprawdzają się wysokie i duże pomieszczenia. Właśnie takim wnętrzem zajęliśmy się tym razem.

 Z każdego miejsca widok za oknem jest rewelacyjny. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać te przeszklone powierzchnie, stąd m.in. w kuchni zamiast powieszać okap nad wyspą, zastosowaliśmy płytę grzewczą z wbudowanym pochłaniaczem. Salon, kominek, kącik czytelniczy są zlokalizowane przy dużych oknach, a antresola ma ogromne okno dachowe z pięknym widokiem na niebo.

Antresola jest miejscem do pracy oraz sypialnią.
Przestrzeń antresoli wyznacza kolor czarny. Zarówno posadzka, biurko, ściany balustrady, płyta ścienna za łóżkiem są ciemne, dzięki takiemu rozwiązaniu mamy wyraźnie zaznaczony obszar antresoli.
Ściana korkowa nadaje temu wnętrzu osobistego wyrazu, gdyż pozwala właścicielowi uzewnętrzniać siebie i stale zmieniać wygląd ściany.

Antresola oraz schody zostały zabudowane deskami, co pozwoliło na wygospodarowanie pod schodami sprytnie ukrytego schowka. Pod antresolą wygospodarowaliśmy miejsce na otwartą kuchnię.

Biała zabudowa kuchenna świetnie kontrastuje z czarnym sufitem i ścianą kredowo-magnetyczną. W kuchni mamy heksagonalny patchwork, który „rozłącza się” w stronę salonu. Reszta posadzki wykonana jest z żywicy.

Wnętrze jest surowe, ale ozdobione naturalnymi materiałami. Stąd też pomysł na meble jadalniane wykonane z korka, drewnianą zabudowę, ciepły odcień betonu. Dobrze sprawdziły się tu też miękkie dodatki: duża ilość poduszek, klimatyczne oświetlenie, naturalne dekoracje stołu, odpowiednia tapicerka itp. Ta otwarta przestrzeń z pewnością zachęca do wypoczynku i do relaksu w otoczeniu natury.